Axapta / USKP / USP

Axapta 3.0 (AX)

 Axapta 3.0 to system zarządzania uczelnią, który, wraz z aplikacjami stowarzyszonymi USKP i USP, obsługuje najważniejsze procesy administracyjne zachodzące w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stosowany jest we wszystkich kluczowych jednostkach Uczelni. Ponadto AX jest, obok Uniwersyteckiego Systemu Obsługi Studiów (USOS), źródłem danych dla platformy raportowej Business Intelligence, opartej na rozwiązaniu firmy MicroStrategy oraz dla systemu AMURap, pozwalającego pracownikom na bezpośredni dostęp do ich danych kadrowo-płacowych, czyli między innymi do odcinków płacowych, formularzy PIT, druków RMUA, informacji o urlopach, pożyczkach, środkach trwałych i grantach.

System Axapta wspierany jest przez pracowników Centrum Informatycznego UAM w następującym zakresie:

  • utrzymanie infrastruktury niezbędnej do prawidłowego działania systemu (w tym administrowanie stacjami roboczymi użytkowników systemu);
  • administrowanie AX w zakresie uprawnień użytkowników i parametrów systemu;
  • dostarczanie usługi drugiej linii wsparcia w zakresie obsługi systemu;
  • koordynowanie prac analitycznych związanych z wprowadzaniem modyfikacji systemu.

USKP

Uczelniany System Kart Pracy (USKP) to oprogramowanie, stworzone w Centrum Informatycznym UAM, pozwalające na ewidencjonowanie czasu pracy bezpośrednio w jednostkach organizacyjnych Uczelni i automatyczny import tych danych do systemu Axapta. System obsługuje karty pracy około 2300 pracowników.

USP

Uczelniany System Premiowy (USP) to oprogramowanie, które powstało w Centrum Informatycznym UAM. USP, na podstawie danych o wynagrodzeniu, wymiarze czasu pracy, stawkach premiowych i w oparciu o rejestr nieobecności, automatycznie wylicza wysokość premii regulaminowej. Dane te, po uzupełnieniu przez upoważnione osoby o informacje dotyczące premii uznaniowej i rektorskiej, importowane są do systemu Axapta jako wysokość premii do wypłaty. USP obsługuje dane około 2300 pracowników.

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.